Rekolekcje parafialne
20 - 23 marca 2011

Wielki Post 2011

Śmierć abp. Józefa Życińskiego

„Panie, w proch każesz powracać śmiertelnym, i mówisz: wracajcie synowie ludzcy. Porywasz ich, stają się jak sen poranny, jak trawa, która rośnie. Rankiem kwitnie i jest zielona, wieczorem więdnie i usycha" (Ps 90, 3.5-6).

-------------------------------------------------------
Jubileusz Diecezji Tarnowskiej i bp Skworca!

Eucharystię koncelebrowało kilkunastu biskupów z metropolii krakowskiej, którzy przyjechali na obchody 225. rocznicy powstania diecezji tarnowskiej. 25 stycznia przypada także 13. rocznica ingresu biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca do katedry.
„Prężna i żywa” – tak o diecezji tarnowskiej powiedział w homilii kard. Dziwisz. Przypomniał słowa z listu papieża Benedykta XVI, który napisał z okazji jubileuszu i zacytował swojego poprzednika Jana Pawła II: „diecezja tarnowska jest ziemią świętych i błogosławionych”.
Kardynał mówił w homilii o przesłaniu św. Stanisława, św. Kingi i bł. Karoliny. Podkreślał, że owocem pobożności wiernych diecezji są liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
Bliski współpracownik Jana Pawła II wspominał spotkania kardynała Karola Wojtyły z arcybiskupem Jerzym Ablewiczem – byłym biskupem tarnowskim oraz wizyty papieża w Tarnowie i Starym Sączu.
Ordynariusz diecezji bp Wiktor Skworc na początku Eucharystii przypomniał swoich poprzedników i biskupów pomocniczych. Powiedział, że w rocznicę ingresu wspomina Jana Pawła II, który powiedział mu, że diecezja tarnowska to Kościół wielkiej tradycji wiary i pobożności, bogaty dojrzałością duchowieństwa tarnowskiego i wypróbowanej wiary Ludu Bożego. „Prowadź go z wiarą i nadzieją w nowe tysiąclecie” – powiedział Jan Paweł II nowemu biskupowi, podczas audiencji w dniu biskupiej sakry – 6 stycznia 1998 roku.
Ordynariusz diecezji tarnowskiej podkreślił, że mając świadomość tego dziedzictwa i powierzonego mu zadania pragnie dalej prowadzić diecezjalną wspólnotę do komunii z Bogiem i człowiekiem, dzieląc się jeszcze intensywniej bogactwem wiary i pobożności z Kościołami misyjnymi. W tym zakresie – jak powiedział - bardzo liczy na dojrzałość duchowieństwa tarnowskiego.

Kardynałowi Dziwiszowi podarowano obraz naszej rodaczki Stefanii Łąckiej.
/rdn.pl/
Wyjazd na opłatek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
.

22 stycznia 2011 delegacja KSMu z naszej parafii w składzie: Justyna i Iwona Borek, Justyna Starsiak i Marek Mosio oraz ksiądz proboszcz, udała się na diecezjalny opłatek do Gnojnika. O godzinie 10:00 w miejscowym kościele została odprawiona Msza Święta a następnie młodzież udała się do ośrodka młodzieżowego "Betania" aby symbolicznie połamać się opłatkiem. Na młodzież czekał tam poczęstunek. W drodze powrotnej odwiedziliśmy rodzinne strony księdza proboszcza. Zapraszamy do GALERII w menu.

------------------------------------------------------
Data beatyfikacji Jana Pawła II ogłoszona!

Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co formalnie kończy proces beatyfikacyjny polskiego papieża. Beatyfikacja odbędzie się 1 maja. Mszy beatyfikacyjnej na placu św. Piotra będzie przewodniczył sam papież Benedykt XVI.

Stronę odwiedziło: 27610 odwiedzającyDziękujemy i Zapraszamy ponownie.